انواع روش پخت کله پاچه در منزل

کله پاچه یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار در بین مردم است. این غذا بیشتر به عنوان صبحانه میل می‌شود اما بسیاری از افراد برای شام هم آن را انتخاب می‌کنند. اگر دوست دارید این غذا را در منزل آماده کنید، لازم است بدانید که برای خوشمزه شدن کله پاچه باید حتما مراحل آماده سازی و پخت را به دقت انجام دهید. ما در این مطلب بهترین روش پخت کله پاچه را به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم برای پخت کله پاچه در منزل

  • کله و پاچه: یک دست
  • پیاز: یک عدد بزرگ
  • لیمو ترش تازه: دو عدد
  • نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار دلخواه
  • سیر: دو حبه
  • نخود: 100 گرم

آماده سازی قبل از پخت کله پاچه

شما می‌توانید کله و پاچه را به صورت کاملا تمیز و پاک شده از فروشگاه‌های پروتئینی شهر خود تهیه کنید. با این حال برخی از افراد هم دوست دارند خودشان روی مراحل پخت نظارت داشته باشند. این مرحله بسیار مهم بوده و اگر خوب انجام شود، نتیجه غذا بسیار متفاوت خواهد بود.

برای تمیز کردن آن هم ابتدا باید به سراغ شعله بروید. هر قسمت از کله پاچه را روی شعله گاز گرفته تا موها و کرک‌های آن از بین برود. سپس با کمک یک چاقوی تیز روی سطح پوست کشیده تا بخش‌های سوخته شده تمیز شوند. در مرحله بعدی هم با استفاده از یک مسواک تمیز تمام بخش‌های مختلف آن را زیر آب بشویید.

طرز پخت کله پارچه در منزل

اگر تصمیم به پخت کله پارچه در منزل دارید، بعد از مراحل تمیز کردن آن بهتر است به سراغ خیس کردن نخود‌ها بروید. لازم است یک شبانه روز نخودها در آب خیس بخورند تا برای پخت آماده شوند. حالا باید کله و پاچه را داخل یک قابلمه ریخته و روی آن آب بریزید. سطح آب باید بالاتر از کله پاچه‌ها باشد.

همانند پخت بسیاری از غذاهای دیگر ابتدا شعله را زیاد کنید تا جوش بیاید و سپس آن را کم کنید. یکی از راه‌های خوش طعم شدن غذا این بوده که وقتی سطح آن با کف‌های قهوه‌ای رنگ پر می‌شود، آب آن را خالی کنید و دوباره قابلمه را پر از آب کنید.

حالا وقت آن بوده که پیازها را درشت خرد کرده و داخل قابلمه بریزید. ادویه و نخود‌ها را هم بعد از آن به قابلمه اضافه کنید. اگر دوست دارید غذای خوش طعمی داشته باشید دو حبه سیر را پوست کنده و آن را هم به مخلوط روی گاز اضافه کنید.

نکته مهم درمورد پخت کله پاچه زمان آن بوده که 6 تا 7 ساعت طول می‌کشد. هرچقدر بیشتر این مراحل پخت طول بکشد، غذا بهتر جا افتاده و خوش طعم‌تر می‌شود. برای اینکه از کامل پخته شدن آن مطمئن شوید باید بعد از این مدت کمی از گوشت و دیگر بخش‌های کله پاچه را تست کنید. البته در طول مراحل پخت هم برای سنجیدن میزان ادویه بهتر است آن را مدام بچشید. هنگامی که غذا کامل پخت و هنگام سرو در ظرف روی آن چند قطره لیمو ترش هم بچکانید تا عطر و عطم دلپذیری به غذا بدهد.